Haber

Kumluca Atatürk Stadı’nda çalışmalar hızla sürüyor

 

Kumluca Atatürk Stadı’nda çalışmalar hızla sürüyor

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından geçtiğimiz ay törenle temeli atılan Kumluca Atatürk Stadı projesi hızla devam ediyor. 4 etaptan oluşan projenin temel imalatları tamamlandı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in söz verdiği güreş, deve güreşi, futbol, ​​konser ve festival gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak Kumluca Atatürk Stadı projesinde çalışmalar sürüyor. Stadyum projesi 4 etapta inşa edilecek. Grupların yoğun çalışmasıyla projenin temel beton imalatları tamamlandı. Birinci etabın kolon betonu dökülerek döşeme betonuna başlandı. Diğer aşamalarda ise kolon donatı imalatları hızla devam ediyor.

13 DÖNÜM ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi arasında ortak hizmet projesi ve işbirliği protokolü doğrultusunda hazırlanan tribün projesi, yaklaşık 13 bin 200 metrekarelik alanın 6 bin 650 metrekarelik kısmı üzerine inşa edilecek. Projede idari alan, tuvalet, engelli tuvaleti, duş, soyunma odaları, depolama alanları, elektrik odası ve su deposu yer alacak. 2000 metrekare yeşil alana da sahip olan projede 97 araç kapasiteli otopark da yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu