Haber

İzmir merkezli suç örgütü ve dolandırıcılık operasyonunda 9 kişi tutuklandı

İzmir’de düzenlenen operasyonda sahte banka dekontları, sahte kimliklerle senetler ve ücretli saatler ile araçları dolandırdıkları iddiasıyla 9 zanlı gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İzmir Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Resmi belgelerde tahrifat”, “Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elde edilmesi ve kullanılması”, ” nitelikli dolandırıcılık” ve “suçtan doğan malvarlığının aklanması” soruşturması başlatıldı.

Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından belirlenen 15 şüpheli hakkında operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan zanlıların 28 olaya karıştığı belirlendi.

Soruşturma kapsamında sözleri alınan 9 zanlı, adli makamlarca tutuklandı.

Dosya kapsamında zanlıların düzenlemek istediği 1 milyar lira değerindeki 10 eyleme bloke edildi.

Öte yandan 49 zanlının bankalar ve kripto para borsalarındaki hesaplarına bloke konulurken, zanlılara ilişkin 3 otomobil ve 1 dubleks daireye de “suçtan kaynaklanan mal aklanması” suçundan el konuldu.

Şüphelilerle temas halinde olan 51 kişi tutuklandı

İstanbul, Uşak, Denizli, Manisa, Ankara, Ordu, Diyarbakır, Gaziantep, Tekirdağ, Kayseri, Van, Sinop ve Bursa’da dün, zanlılarla irtibat halinde oldukları iddia edilen şahıslara eş zamanlı operasyon düzenlendi. .

Operasyonda İzmir’de 20, İstanbul’da 18, Uşak’ta 5, Manisa, Ordu, Diyarbakır, Kayseri ve Tekirdağ’da 1’er, Denizli’de 3 olmak üzere 51 zanlı yakalandı.

Yapılan aramada 1 adet suç belgesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 412 adet boş bekçi kulübesi ele geçirildi.

Kaçakları yakalama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu