Haber

Bursa Yıldırım’da sporcuları Atatürk Kupası teşviği

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi ve Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü hasebiyle Atatürk’ü Anma Kupası Minikler Müsabık ve Teşvik Kupası düzenledi.

Turnuvaya Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Taekwondo Federasyonu yetkilileri ve atletler katıldı. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde 10-12 yaş kümesinin katıldığı aktifliğe 28 gruptan 376 atlet katıldı. Kıran kırana geçen karşılaşmalar sonucunda, Yıldırım Belediyespor taekwondo ekibi, 4 altın, 6 gümüş, 2 bronz madalya alarak turnuvaya damga vurdu.

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, Yıldırım’ın tarih, sanat ve kültür kenti olduğu kadar, tıpkı vakitte bir spor kenti olduğunu belirtti.

Yıldırım’ın spor kenti kimliğini güçlendirmek ve 7’den 70’e herkesi sporla buluşturmak için değerli yatırımlara imza attıklarını tabir eden Lider Yılmaz, hayata geçirdikleri spor yatırım ve çalışmalarının meyvesini topladıklarını söyledi. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübümüzün lisanslı atlet sayısının 3 bin 750 olduğunu belirten Lider Yılmaz, spora ve atlete verdikleri takviyesi arttırarak sürdürüleceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu